Szczecin stawia na rekreację i atrakcje

W Szczecinie powstaną kolejne trasy widokowe, szlaki konne, polany rekreacyjne, a na nich kort tenisowy i boisko – informują służby prasowe prezydenta miasta.

Na nowe atrakcje dla mieszkańców i turystów miasto otrzymało unijne dofinansowanie.

W Szczecinie powstanie szlak turystyczny o długości ponad 4 km wokół jeziora Szmaragdowego. W tym celu wykorzystane będą już istniejące ścieżki i drogi leśne, które zostaną wyremontowane. Szlak turystyczny będzie miał trzy punkty widokowe.

Drugi szlak powstanie na terenach dzielnic Warszewo i Osowo. Wyremontowana zostanie ścieżka leśna, powstanie kładka drewniana oraz platforma widokowa przy Zespole Parkowo-Krajobrazowym Wodozbiór.

W ramach projektu wydzielony będzie prawie 13-kilometrowy szlak do jazdy konnej.

Nowe trasy widokowe i szlaki konne powstaną w przyszłym roku. W budżecie miasta na 2012 rok na ten cel zapisano 700 tys. zł. Projekt dostał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 300 tys. zł.

Szczecin otrzymał również dofinansowanie na ulepszenie polan i ścieżek rekreacyjnych w Lasku Arkońskim. Na Polanie Sportowej przebudowany będzie kort tenisowy wraz z trybunami. Oprócz tego powstanie nawierzchnia pod stoły tenisowe i miniboisko do gry w kosza. Do polany będzie doprowadzony prąd, dzięki czemu pojawią się dodatkowe możliwości organizowania wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Ulepszenie polan i ścieżek edukacyjnych ma kosztować 600 tys. zł. Wartość dofinansowania przyznanego w ramach Regionalnego Programu to ok. 300 tys. zł.


Inne wpisy z danej kategorii: Wiadomości turystyczne

RSSKomentarze (0)

Trackback URL