Nowy ekologiczny hotel w Poznaniu

Już w lipcu pierwszych gości zamierza przyjąć hotel Ramka. Będzie to  pierwsze miejsce w Poznaniu, w którym można naładować samochód z napędem elektrycznym za darmo. To nowy hotel butikowy, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami designu, nowatorskimi pomysłami i nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi.

Obiekt położony jest w zachodniej części Poznania, nieopodal lotniska Ławica i stadionu miejskiego. W hotelu znajdzie się 26 komfortowych pokoi. Do dyspozycji gości pozostaje zadaszony parking i bezpłatny Internet bezprzewodowy w całym budynku.

Hotel Ramka jest hotelem ekologicznym. Cały budynek, przy pełnym oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym pobiera tyle energii elektrycznej, co bezprzewodowy czajnik. Elewacja w 60% zbudowana jest z trójwarstwowych szyb, które pozwalają na znaczne ograniczenie strat energii.

Zastosowano również ekologiczne technologie ogrzewania, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Woda podgrzewana jest przez kolektory słoneczne, co znacząco wpływa na bilans energetyczny budynku i chroni środowisko. Hotel częściowo pozyskuje energię z ogniw fotowoltaicznych. W części parkingowej posadzone będą rośliny przystosowane do egzystencji w miejscach całkowicie zaciemnionych.

Wszystkie rozwiązania proekologiczne powodują niższe koszty utrzymania i chronią środowisko.

Elewacja hotelu Ramka utworzona została z 50 tysięcy elementów złotej i chromowanej mozaiki, która mieni się futurystycznym światłem. We wnętrzach znajdziemy zabytkowe perełki meblarskie, które zostały starannie odnowione i dają miejscu niepowtarzalny klimat.

Właściciele spędzili długie miesiące na pchlich targach, aby znaleźć odpowiednie antyki. Pięknie odrestaurowane stare meble doskonale uzupełniają nowoczesny układ pokoju i wystrój wnętrz.

- Będąc architektem, chciałem stworzyć nietuzinkowy hotel, który pokaże inne podejście do projektowania hotelowych wnętrz. Gość naszego hotelu będzie miał okazję do odkrywania nowych emocji, innych niż w domu. Jestem pewien, że obiekt, który stworzyliśmy znajdzie swoich stałych bywalców – mówi Daniel Sułkowski, pomysłodawca i inwestor.

źródło: Hotel Ramka


Inne wpisy z danej kategorii: AktualnościWiadomości hotelarskie

Tagi:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL