Największy Globus Warszawy znów świeci

Jeden z największych i najstarszych neonów Warszawy znów świeci. Grupa Hotelowa Orbis zdecydowała się na odnowienie, a tym samym przywrócenie do życia kultowego neonu stolicy.

Globus w nowej, zmodernizowanej wersji już działa, a nocna panorama Warszawy podobnie jak przed laty bogatsza jest o świecące kolorowym światłem kontynenty na kuli ziemskiej. Neony to charakterystyczne elementy architektury stolicy, które budzą wielki sentyment, jako unikatowe przykłady polskiego design-u z dawnych lat. W Warszawie znikają kolejne neonowe konstrukcje z budynków, ale globus na dachu kamienicy przy ulicy Brackiej zostaje.

Cała operacja trwała blisko rok, gdyż wymagała stworzenia od początku dokumentacji projektowej i wielomiesięcznych prac konstrukcyjnych. Stary globus ważący ponad 5 ton został zdemontowany 19 marca, a jego elementy w postaci kontynentów o wysokości około 3 metrów przekazane do Muzeum Neonu. Nowy, ze szkieletem o średnicy 5 metrów i wadze 1,5 tony, został precyzyjnie zamontowany z powrotem na specjalnej iglicy 15 maja. Po miesiącu prac instalatorskich 15 czerwca globus Orbisu świeci jak nowy.

źródło: Grupa Hotelowa Orbis


Inne wpisy z danej kategorii: AktualnościWiadomości hotelarskie

RSSKomentarze (0)

Trackback URL