Hotel Grażyny Kulczyk w Starym Browarze

Grażyna Kulczyk z pomocą japońskiego architekta Tadao Ando chce stworzyć ekskluzywny hotel Blow Up oraz przestrzeń do prezentacji sztuki współczesnej w Starym Browarze.

Mimo, że drugie skrzydło Starego Browaru oddano do użytku pół roku temu, inwestorka ma już nowe plany. Trwają intensywne prace nad hotelem w budynku od strony ulicy Kościuszki. Swoją nazwę zawdzięcza on słynnemu filmowi M. Antonioniego – Powiększenie.

Tytuł w wersji angielskiej kojarzyć się może z polskim słowem “browar”, ale przede wszystkim wiąże się z tym, co ma być najważniejszą ozdobą hotelu – dziełami fotograficznymi.- Znalazłam piękne zdjęcia, które będę tam eksponować. Chcę, żeby hotel był prawdziwym dziełem sztuki – mówi Grażyna Kulczyk. Dodaje, że oferowany w nim serwis ma być na najwyższym poziomie, ale o szczegółach milczy. Otwarcie hotelu planowane jest na wiosnę.

Grażyna Kulczyk ogłosiła również plany budowy pod ziemnią przestrzeni do prezentacji sztuki współczesnej. Władze miasta entuzjastycznie odniosły się do tego projektu, który doskonale wpisuje się w starania Poznania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

źródło: Głos Wielkopolski


Inne wpisy z danej kategorii: Aktualności

RSSKomentarze (0)

Trackback URL