FORTFAN Pogranicze w ogniu

FORTFAN Pogranicze w ogniu, to nowy sieciowy produkt turystyczny realizowany po obu stronach polsko-czeskiego pogranicza. Projekt zakłada rekonstrukcje ważnych bitew historycznych z XVIII, XIX i XX wieku, które toczyły się w rejonie dzisiejszych województw dolnośląskiego i opolskiego oraz krajów kralovohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego.
Inscenizacje przeprowadzane są na polach bitewnych oraz w fortyfikacjach miast pogranicza. Od maja do września 2009 roku i w analogicznym okresie roku 2010 przeprowadzone zostaną 23 rekonstrukcje. Arenami walk znów staną się: Świdnica, Srebrna Góra, Chlum – Hradec Králové, Jaroměř, Nysa, Zlaté Hory, Kłodzko, Králíky, Náchod, Kędzierzyn-Koźle oraz Ratibořice.
Setki żołnierzy w strojach z różnych epok, dawne uzbrojenie, batalistyczna atmosfera – wszystko spowite dymem wybuchającego prochu, inscenizowane według historycznego scenariusza.
FORTFAN Pogranicze w ogniu to oferta skierowana do turystów, mieszkańców przygranicznych miejscowości i pasjonatów dziejów historii. Projekt obejmuje wspaniałe widowiska, które obserwować można całymi rodzinami, stwarzając niepowtarzalną okazję do bezpośredniego zetknięcia się widzów z minionymi wydarzeniami. Projekt rekonstrukcji historycznych skierowany jest również do dzieci i młodzieży szkolnej. Możliwość zobaczenia bitwy na własne oczy jest znakomitą formą nauki historii, dużo skuteczniejszą od tradycyjnych metod edukacji (człowiek zapamiętuje 5% z tego co usłyszy, 20 % z tego co zobaczy i 80 % z tego czego doświadczy). FORTFAN stwarza także możliwość wstąpienia do historycznego regimentu, stanowiąc niezapomnianą przygodę na polu bitwy.

Serdecznie Zapraszamy
Organizatorzy
Szczegóły na www.fortfan.eu


Inne wpisy z danej kategorii: Ciekawostki

RSSKomentarze (0)

Trackback URL